Четвер, 10.07.2025, 13:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайта
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените сайт
Всього відповідей: 29
Мини-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реферати, курсові. дипломні

Каталог статей

Головна » Статті » Статьи для студентов » Как найти работу

Професія: Спеціаліст з ефективного працевлаштування

 


Професія: Спеціаліст з ефективного працевлаштування

 


Не секрет, що питання працевлаштування - одне із самих життєвих питань, що хвилюють більшу частину населення нашої країни. Більшість із тих, кому хоча б раз доводилося самостійно шукати роботу, скаже, що це досить важкий період у житті, пов"язаний зі стресом, хвилюваннями й непевністю у собі, що раптом звідкись з"являється.


З цією проблемою зіштовхуються не лише новачки ринку праці - студенти й випускники. Як правило, чим більшого ти досягаєш в кар"єрі, тим довше доводиться шукати нове місце роботи. Цей процес може тривати від декількох місяців до декількох років.


А вся справа в тому, що пошук роботи змушує людину продемонструвати спеціальні знання та навички, необхідні для його успішного проходження. Це точно такі ж знання й навички, які необхідні будь-якому фахівцю для успішного виконання своєї роботи, будь то токар-фрезерувальник, менеджер з продажу, бухгалтеру або генеральному директору фірми.


Відмінність лише в тому, що професії “Спеціаліст з ефективного працевлаштування” не вчать у жодному вузі. У той час як фахівців і менеджерів з підбору персоналу рік у рік з"являється все більше й більше.


От і виходить, що непідготовлені пошукачі, що шукають роботу, постають один на один, віч-на-віч із добре підготовленими випускниками кафедр “Управління персоналом”, “Психологія”, “Соціологія”, що працюють у відділах кадрів і кадрових агентствах.


Висновок очевидний і до нього вже давно прийшов Захід: “Хочеш гарантовано мати роботу? Зроби її пошук своєю другою професією”.


Отже, як же зробити пошук роботи своєю другою професією й досягти в цьому успіху? Ви зможете зробити це самостійно за мінімальних витрат часу й коштів, якщо будете діяти за такими простими правилами:


 


1. Ознайомтеся з усіма існуючими на сьогодні інструментами та можливостями пошуку роботи й працевлаштування. Інформаційний портал CareerGuide ставить собі за мету регулярно інформувати Вас про сучасні технології й методики працевлаштування й розвитку кар"єри.


 


2. Почніть цікавитися ситуацією на ринку праці вже зараз, поки робота Вам ще не потрібна. Важливо розуміти, скільки заробляють або можуть заробляти такі фахівці, як Ви, які компанії зараз шукають співробітників, на які спеціальності особливий попит та ін. Для цього Ви можете підписатися на розсилку вакансій та час від часу аналізувати її. Або ж - регулярно переглядати кадрову пресу.


 


3. Складіть і почніть періодично поновлювати своє резюме. Бажано це робити не рідше одного разу у квартал. Щораз поновлюючи резюме, не просто додавайте інформацію, а намагайтеся вдосконалювати його форму. Якщо є можливість - переглядайте чужі резюме, це дасть Вам ідеї, як зробити виграшним своє.


 


4. Заведіть і почніть періодично поновлювати “кар"єрний файл”. Це може бути щоденник, набір файлів у комп"ютері або папка паперових документів. Мета “кар"єрного файлу” - збирати всю інформацію, корисну для Вашого майбутнього працевлаштування:


• Варіанти резюме для різних посад;


• Перелік реалізованих проектів з їх детальним описом;


• Перелік вивчених комп"ютерних програм;


• Список імен людей, які можуть Вас рекомендувати та рекомендаційні листи;


• Список “Компанії, де я хотів би працювати”;


• Приклади супровідних листів та листів-подяк та ін.


Ідея “кар"єрного файлу”, так само як і резюме - у постійному поновленні, у той час як Вам ще не потрібна робота, це збереже Вам нерви в критичній ситуації. Ви й самі будете здивовані - скільки довідаєтеся про себе того, що давно вже забули.


 


5. Не відмовляйтеся відразу від розгляду вакансій, які Вам час від часу надходили, від знайомих, компаній або кадрових агентств. Намагайтеся їздити на кожну співбесіду, навіть якщо пропоновані умови Вас не зовсім цікавлять. Поставтеся до кожного інтерв"ю як до можливості безкоштовно потренувати навички ведення переговорів і самопрезентації. Обов"язково дякуйте в письмовій формі за будь-які зроблені Вам пропозиції. Час від часу висилайте оновлений варіант резюме із проханням поновити Ваше резюме в базі.


 


Почніть додержуватися цих порад, і незабаром Ви відчуєте, що з нетерпінням, і навіть азартом, чекаєте, коли ж у Вас з"явиться можливість нарешті знайти нову роботу. А чому б і ні? Професіоналам нічого боятися.


Автор:
Ярослава Варава
Категорія: Как найти работу | Додав: muf (15.05.2009)
Переглядів: 600 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]